1. Що таке електронний суд?

Це система електронного документообігу, яка дозволяє користуватися рядом послуг суду прямо зі смартфону чи комп’ютера.

2. Що саме можна робити в електронному суді?

Головна функція електронного суду — можливість обмінюватися із судом документами онлайн. Крім цього, за допомогою електронного суду можна:

  • контролювати процесуальні дії свого представника у суді,
  • отримувати повідомлення про позови до вас,
  • відслідковувати перебіг справи,
  • отримувати рішення, повістки та інші документи,
  • сплачувати штрафи і судовий збір.

3. Які документи можна подати через електронний суд?

Наразі доступні п’ять видів позовних заяв: заява про усиновлення дитини, про позбавлення батьківських прав, про визнання особи такою, що втратила право користуватися житловим приміщенням, про уточнення списку виборців, про виселення. 

4. Електронний суд — це для кого?

Системою може користуватися як професійні юристи — судді, адвокати і прокурори, так і звичайні користувачі суду — українські громадяни.

5. Електронний суд вже працює?

Так, з червня 2018 року він запрацював у пілотному режимі в декільках судах країни, а з початку грудня сервіс буде доступним повсюдно.

6. Що потрібно, щоб скористатися електронним судом?

Для реєстрації у системі електронного суда потрібно мати поштову скриньку на сайті електронного суду та електронний цифровий підпис.

7. Як отримати електронний цифровий підпис?

Створити електронний цифровий підпис та отримати відповідний сертифікат і ключі можна у акредитованих «Центрах сертифікації ключів». Подивитися перелік цих центрів можна у відповідному реєстрі.

8. Що робити після реєстрації?

Після реєстрації ви отримаєте доступ до власного «кабінету». Звідти будуть доступні усі сервіси системи. Наприклад, ви зможете відправити електронною поштою запитувану судом інформацію, підготувати за шаблоном заяву, подивитися історію справи, уточнити в календарі дату наступного слухання.

9. Чи будуть інші електронні послуги?

Так, з часом електронних послуг ставатиме більше, але навіть ті, що є зараз, значно пришвидчують та спрощують спілкування з судом та іншими учасниками справи.