«Я ще раз дякую всім тим, хто доклав шалених зусиль, щоб сьогоднішній день був можливий, щоб сьогодні ми з вами дали старт роботі нового Верховного Суду. Щоб разом розпочали нову історію правосуддя в нашій фантастичній країні. Це історичний день», — заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на заході з нагоди початку роботи нового Верховного Суду.

За словами Петра Порошенка, всі учасники конкурсу на посади суддів повірили в його чесність, що його можна пройти без хабарів, прийти і скласти іспити. Він підкреслив, що цей конкурс відбувався в умовах виняткової і унікальної прозорості, проводились антикорупційні перевірки кандидатів, перевірки громадськості, ними заповнювались електронні декларації. Все це було зроблено для того, щоб суспільство знало, хто буде суддями Верховного Суду.

«І тепер саме від вас, шановні судді, залежить, з якою швидкістю та якістю ми здолаємо всі перешкоди на шляху до справедливого суду, побудуємо містки до першої та другої інстанцій. Наскільки ефективно будуть використовуватися нові процесуальні інструменти», — зазначив він і нагадав, що саме сьогодні набувають чинності нові Кодекси й надано повне юридичне і фінансове забезпечення нового Верховного Суду.

«Все це робиться для того, щоб захистити простого українця, щоб українець мав право на правду, мав право на справедливість. А нова судова система, включно з Верховним Судом, мала високу довіру українців», — підкреслив Президент.

За словами Глави держави, це лише початок реформи, бо найближчим часом він підпише Укази, в межах своїх конституційних повноважень, щодо ліквідації і створення нових апеляційних і місцевих судів, що сприятиме повному перезавантаженню судової системи.

«Це те, що ми маємо зробити. З першої інстанції ми маємо забезпечити і захистити право українців на справедливість», — підкреслив він.

«Міцно тримайте в рівновазі терези української Феміди. Впевнений, що спільною і наполегливою працею ми збудуємо нову судову систему, де найвищими цінностями будуть людина та верховенство права. Лише професіоналізм, незалежність і неупередженість у прийнятті рішень забезпечать авторитет українського суду», — звернувся до суддів Петро Порошенко.

Голова Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) Джанні Букіккіо зауважив: «До Євромайдану Україна була клептократичною державою, якою керувала невеличка група людей, і в судовій системі якої були зловживання для досягнення політичних цілей. Реформування судової системи було пріоритетом у 2014 році. Венеційська комісія разом з Радою Європи підтримала цей процес».

За його словами, реформа має привести судову систему у відповідність до європейських стандартів. «Венеційська комісія і Рада Європи будуть підтримувати вас і надалі. Роботу ще не закінчено. Ми лише на початку», — зазначив він. За його словами, реформування Верховного Суду не достатньо для забезпечення справедливої судової системи. «Громадяни, здебільшого, контактуватимуть з судами нижчих інстанцій і ці суди також слід реформувати», — додав Джанні Букіккіо.

Він звернувся до суддів ВС: «Народ України зробив свій вибір — він хоче жити у країні, яка працює за європейськими стандартами, і мати незалежний суд. Ви відіграєте ключову роль у цих процесах і, звичайно, ви повинні виправдати очікування народу України».

Голова Венеційської комісії також зазначив, що Антикорупційний суд має бути інтегрований в українську судову систему. Він висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає створення такого суду.