1. Чому потрібні люди?

Судова реформа має три складові: закони, інститути й людей. Наразі завершується реформування перших двох — законів та інститутів. Проте, головна складова — це люди. Саме від них залежатиме, хто скористається законодавчими та інституційними новаціями. Без професійної адвокатури, чесної та ефективної прокуратури, компетентного й доброчесного суддівського корпусу всі зміни залишаться красивими балачками.

2. Скільки суддівських посад є вакантними?

Судова реформа відкрила безпрецедентні можливості для фахових правників. Наразі триває конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, стартував масштабний добір до місцевих і апеляційних судів. Вакантними є майже 2 000 посад.

3. Як мені долучитися?

Залежить від того, хто ви.

Якщо ви — звичайний громадянин України, то поширте інформацію про судову реформу і конкурси, які наразі тривають. Тим паче, якщо ви знаєте адвоката, науковця чи юриста, якому може бути цікаво стати суддею, — запропонуйте йому спробувати себе.

Якщо ж ви самі — юрист за фахом, то візьміть участь у конкурсі. Професія судді — нелегка і складна. Від неї залежить здійснення правосуддя в державі і, без перебільшень, майбутнє України. Ставши суддею, ви можете взяти участь у змінах на краще. Крім того, привабливість суддівської професії зростає разом з повагою в суспільстві та гідною заробітною платою. 

4. Які вимоги до кандидата на посаду судді?

Базові вимоги, передовсім, — це вища юридична освіта, стаж роботи за фахом, відсутність судимості. Конкурси до різних судів мають деякі відмінності, дізнатися про які можна на сайті Вищої кваліфікаційної комісії. Закон встановлює досить високу планку для кандидатів, щоб відбирати кращих із кращих, а не кращих із тих, хто прийшов на іспит.

5. Як дізнатися про вакантну суддівську посаду?

На тому ж сайті Вищої кваліфікаційної комісії, можна отримати останню інформацію про вакантні посади у будь-якому суді України. 

6. Чи тільки судді потрібні?

Авжеж, ні. Судочинство неможливе без трикутника правосуддя, який складається з судді, адвоката та прокурора.